Satış.Tükendi

Yastaki Çocuğa Nasıl Yardım Edebiliriz?

112,00 

Stokta yok

Açıklama

Açıklama

Yastaki çocuğa doğru yaklaşmanız, iyileşmesine yardım etmeniz hem de kendi yasınızla baş etmeniz konusunda çok yararlı bir klavuz; Yastaki Çocuğa Nasıl Yardım Edebiliriz?

 

Bir akrabanın ölümü ya da ebeveynlerin boşanmasından yeni bir mahalleye taşınma ya da değerli bir eşyayı kaybetmek gibi daha gündelik deneyimlere kadar, bir çocuğun yas tutmasına yol açabilecek birçok yaşam deneyimi vardır. Sebebi veya ciddiyeti ne olursa olsun, sevdiğiniz bir çocuk yas tutuyorsa bu kitapta ele alınan yönergeler onun da sizin de hayatınızda büyük fark yaratacaktır.

Sevdiğiniz bir çocuk yastaysa muhtemelen siz de yastasınızdır. Yastaki Çocuğa Nasıl Yardım Edebiliriz? hem çocuğa doğru yaklaşmanız, iyileşmesine yardım etmeniz hem de kendi yasınızla baş etmeniz konusunda bir klavuzdur.

“Aile terapistlerine eğitim verdiğim yirmi beş yıllık süreçte, çocukların kayıplarla başa çıkmalarına yardımcı olacak Yastaki Çocuğa Nasıl Yardım Edebiliriz? kitabından daha faydalı bir araç görmedim. Bu kitap çocuklara yas süreçlerinde yardımcı olma konusundaki geleneksel düşüncenin ötesine geçiyor. Yazarlar, pratik ve günlük bir dille çocukların kaybı kabul etmelerine ve yas tutma sürecini en sağlıklı yollarla ‘tamamlamalarına’ yardımcı olmak için onlara söylenecek ve yapılacak şeylere dair somut öneriler içeren eylem odaklı bir program sunuyorlar. Bu kitapta yetişkinler, yas sürecindeki çocuğun ‘duygusal lideri’ olarak konumlandırılmış olsa da çocuğa öğreteceği ilkeler yetişkin için de aynı miktarda önemli ve faydalıdır.”

Prof. Dr. Edwin S. Cox,  Phillips Mezunlar Derneği Onursal Başkanı

“Toplumun bir konuya bakışını değiştiren böyle bir kitap ancak nesilde bir kez gelir. Çocuklarımıza okumayı, yazmayı ve matematiği hayatta başarılı olsunlar diye öğretiyoruz. Hayatta kazanımlar çok önemlidir ama kayıplar da kaçınılmazdır. Ne yazık ki çocuklarımıza kayıpların neden olduğu duygularla başa çıkma konusunda faydalı beceriler kazandıramıyoruz çünkü bizler de nasıl başa çıkacağımızı bilmiyoruz. Yastaki Çocuğa Nasıl Yardım Edebiliriz? kitabını okumak ebeveynler ve çocuklarla düzenli olarak etkileşimde bulunan herkes için doğru bir başlangıç noktasıdır.

Prof. Dr. Bernard McGrane, Sosyoloji Profesörü, Chapman ve California Üniversitesi

“Yastaki Çocuğa Nasıl Yardım Edebiliriz?” kitabıyla bir çocuğa bu süreçte nasıl zarar vermeden yarar sağlayarak destek olabileceğimizi öğreniyor ve uygulaması için de fırsat sunuyoruz.

Klinik Psikolog Dr Esra Savaş, Yas İyileştirme Uzmanı

Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi

Ek bilgi

Ek bilgi

Boyutlar 14 × 20 cm
Barkod

9786057066022

Yayınevi

Yazar

, ,