Satış.Tükendi

Sağlık Seviyeleri

68,80 

Stokta yok

Stok kodu: 9786056886959 Kategoriler: , , Etiketler: , Yayınevi: Yazar
Açıklama

Açıklama

George Vithoulkas tarafından yazılan Sağlık Seviyeleri kitabı homeopati ilkeleri doğrultusunda bir bireyin iyileşme yolculuğunun nasıl işlediğine ışık tutan teorik bilgi ve teşhisin ötesinde pratik uygulamayı gösteren özgün bir kılavuzdur.

“Enerji Bilimi” olarak da bilinen homeopati, kişiye göre seçilmiş remediler ile vücudun savunma mekanizmasını güçlendirerek hastalıkların tedavisini sağlayan bir bilim dalıdır. Modern tıp hastalıklara genel bir tedavi geliştirirken, Homeopati yaklaşımı kişiye özgü tedavi üzerinden çalışır. Homeopatiyi en yalın haliyle sağlıklı bireylerde belirli hastalığa yol açacak maddenin o hastalığa yakalanmış bireylere uygulanarak doğru seyreltme pozlarında uygulanmasına dayanır. Benzerin benzeri tedavi etmesi prensibiyle çalışarak hastalığın sadece semptomlarını yok etmekle kalmaz hastalığı kaynağında tedavi etmeyi amaçlar.

Sağlık Seviyeleri homeopatik uygulamada 57 yıllık deneyim ve özenli gözlemin sonucu olarak geliştirilmiş kapsamlı bir uygulama rehberi niteliğindedir. George Vithoulkas, Homeopati bilimine ve tıp alanına son derece özgün bir katkı sağlayan bu kitabında on iki sağlık seviyesini ayrıntılı olarak açıklamakta ve bir hastanın sağlığının hangi seviyeyede bulunduğuna dair endikasyonları titizlikle detaylandırmaktadır. Bu kitap, homeopatik tedaviye karşı organizmanın savunma mekanizmasında görülen olası tepkileri ve bu tepkilerin neye işaret ettiğini ayrıntılı olarak ele almasının yanında hastanın uygulanan ilaçtan sonraki seyrinin -iyileşip iyileşmediğini-  ve prognozunun tanıması için  hekimlere çeşitli formüller sunmaktadır.

 

         George Vithoulkas

Yunan bir hemeopati öğretmeni ve uygulayıcısı olan George Vithoulkas 1932 yılında Atina’da doğdu. Vithoulkas ilk homeopati eğitimini Güney Afrika’da aldı. 1966 yılında Hindistan Homeopati Enstitüsünden mezun olduktan sonra Yunanistan’a dönerek hasta kabul etmeye ve tıp doktorlarından oluşan küçük bir gruba klasik homeopati eğitimi vermeye başladı. 1970’de özellikle tıp doktorlarının eğitim alabileceği Atina Homeopatik Tıp Merkezi’ni kurdu. 1972’de Yunan homeopati gazetesi olan, Homeopatik Tıp’ı yayımlamaya başladı. 1976’da her yıl düzenlediği Uluslararası Homeopati Seminerleri’nin ilkini verdi. 1995’te homeopatik tıbbın öğretildiği Uluslararası Klasik Homeopati Akademisi’ni kurdu.

İki büyük ekolden Yunan Homeopati ekolünün kurucusu olan George Vithoulkas’ın homeopati bilimine ve eğitimine sağladığı önemli katkılar ışığında pek çok homeopat yetiştirmiş ve 1996 yılında Alternatif Nobel ödülü olarak da bilinen Right Livelihood Award ödülüne layık görülmüştür.

www.vithoulkas.com

Ek bilgi

Ek bilgi

Yayınevi

Yazar

Barkod

9786056886959