Geri
Satış.Tükendi

Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi?

60,00 

Stokta yok

Stok kodu: 9786057066008 Kategoriler: , , Etiketler: , Yayınevi: Yazar
Açıklama

Açıklama

Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi? çocuğun akademik ve bilişsel gelişimini oyunlarla desteklemek için harika bir kitap! Eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız?

Çocuğunuz;

Ne ile oynuyor?  Neyi seviyor?  Hangi eylem onun güçlü tarafı?

Bütün anne babalar için bu soruları sormak çocuklarının geleceği için çok önemli. Ama konu özel öğrenme güçlüğü olan, yani zeka sorunu olmayıp farklı farklı konularda zorlukları olan çocuklara geldiğinde bu sorular daha da önemli oluyor. Yanıtlarını bilmiyorsanız haydi okuyun, gözleyin, oynayın, çocuğunuzla birlikte öğrenin.

Çocuğun sevdiği her oyuncak, açtığı her konu, baktığı her nesne sizin için bir fırsattır. Öğretmek istiyorsanız önce siz çocuğu öğrenmelisiniz. Bilmediğiniz bir evrende ayaklarınızı yere iyi basamazsınız, istediğiniz kadar didaktik anlatın, söylediklerinizin o evrende bir karşılığı olmayabilir. Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi? kitabında özel öğrenme güçlükleri ailesinden olan disleksi, diskalkuli, disgrafi ve dispraksi hakkında kısa bir giriş, gerçek çocukların gerçek öğrenme ve öğretme hikayeleri ile akademik ve bilişsel gelişimi destekleyici 60 yaratıcı oyun sizi bekliyor.

Eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız?

Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi? kitabını öğretmenlik sürecimin bana kazandırdığı değerleri, bilgileri, keşfetmemi sağladığı oyunları ve bakış açısını paylaşmak, çocukların eğitimine katkıda bulunan yetişkinlere onların dünyasını açarak, oyunlarla nasıl eğitebileceklerini, nasıl geliştirebileceklerini elimden geldiğince göstermek için yazdım. Bunu da kitapta yer alan üç ayrı bölümle yapmayı uygun bulduk yayınevimle, birincisi Özel Öğrenme Güçlüğü’nün ne olduğuna, nasıl fark edileceğine ve bu çocuklara yaklaşımları içeriyor. İkinci bölüm, öğrencilerimle kişisel deneyimlerimin benim için büyüleyici anlarının hikayelerini içeriyor. İnanılmaz keşiflerdi benim için her biri. Son bölüm ise, ebeveynler, eğitimciler, özel öğrenme güçlüğü öğretmenleri için ayrıntılı bilişsel ve akademik gelişim oyunlarından oluşuyor.

İstediğiniz bölümden başlamakta özgürsünüz. Diliyorum ki bütün çocukların o özel biricikliğinin hayatlarının ışığı ve gücü oluşunda benim küçücük bir katkım olsun.

Nazlı Güler

Ek bilgi

Ek bilgi

Barkod

9786057066008

Yayınevi

Yazar