Satış.Tükendi

Tarot ve Kahramanın Yolculuğu

37,50 

Stokta yok

Stok kodu: 9789757029250 Kategoriler: , Etiketler: , Yayınevi: Yazar
Açıklama

Açıklama

En eski çağlardan beri, yola çıkan ve büyük bir görevi yerine getirerek geri dönen bir insanın hikâyesi anlatılır. Bu bizim kolektif bilinçdışımızda taşıdığımız, dünyanın en eski hikâyesidir. Bugün C.G.Jung’un sayesinde artık biliyoruz ki, bu hikayelerde her insanın yaşam yolculuğunu tasvir eden arketipsel sembolizm gizlidir. Kahramanın yolculuğunun hikâyesi bir kayıpla ya da kahramanın üstesinden gelmesi gereken büyük bir görev hâline gelen yüklenilmiş bir işle başlar. Kahraman yola çıkar, yol boyunca düşmanlara ve kendisine yardım edenlere rastlar, büyülü bir çekicilik kazanır, rakibiyle karşılaşır, onu yener, çoğunlukla bu süreçte bir iz almasına rağmen aradığı şeyi elde eder ve eve dönüş yoluna çıkar, peşindekilerden ve rakiplerinden kurtulur. En sonunda döndüğünde ise bir düğün ve tahta geçme töreni olur. Bu, dünyanın en eski hikâyesi olarak aynı zamanda ibret alınması gereken bir hikâye, insanoğlunun yaşam yolu için bir meseldir.

Kahramanın yolculuğu şimdiye değin ne kadar sık anlatılmış, mitlerde ne kadar çok yer almış olursa olsun, yalnızca bir yerde resimlerle birlikte bütün bir biçim almıştır, o da Tarot’nun 22 Büyük Arkana kartındadır.Yalnızca kapsam olarak değil, görsel olarak da zengin olan bu kitapla Hajo Banzhaf, Büyük Arkana’nın 22 kartının kendi resimsel Tarot dilleriyle, hem birlikte hem de teker teker, bu yolculuğu nasıl tasvir ettiklerini ve hedefimizi arayışımızda sonsuz kilometre taşları olarak bize nasıl yol gösterdiklerini anlatmaktadır.

 

YAZAR HAKKINDA

HAJO BANZHAF; bir astrolog ve Almanya’nın tanınmış Tarot uzmanıdır. 15.05.1949 tarihinde Almanya’nın Gütersloh şehrinde doğmuştur. Fransa’da ve Münster-Westfalia Üniversitesi’nde aldığı dil ve felsefe eğitimlerinin ardından on iki yıl Münih’te özel bir bankada çalışmıştır. 1985 yılından sonra ise serbest çalışmaya başlamış, aktif olarak yazarlık, astrologluk yapmış ve uzun yıllar boyunca Astroloji ve Tarot konularında seminerler ve kurslar vermiştir. Astroloji ve tarot üzerine 21 farklı dile çevrilmiş olan çeşitli kitaplar yazmış, yazıları tanınmış dergilerde yayınlanmıştır. Kitaplarından, Gut beraten mit Tarot ”Tarot Günün, Ayın, Yılın Kartı”, Das Arbeitbuch zum Tarot”Tarot Yol Rehberi” ve Schlüsselworte zur Astrologie “Astrolojinin Anahtar Sözcükleri” adıyla yayınevimiz tarafından yayınlamıştır. Yazar 11.02.2009 tarihinde, bu kitabın yayına hazırlandığı sırada yaşama veda etmiştir.

Ek bilgi

Ek bilgi

Barkod

9789757029250

Yayınevi

Yazar

Renk

Siyah & Beyaz

Kağıt

2. Hamur Kağıt

Cilt

Karton Kapak

Dili

Türkçe